KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 5908451
*
nr 590 8451
Pastell
Sekelskifte, 42x36
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2009
kl 18:36:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/7 16:10:58
1
100 kr
13/7 18:15:15
2
300 kr
13/7 18:28:04
1
200 kr
13/7 18:28:27
1
300 kr
13/7 18:31:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell sekelskifte vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:42
-
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:07
-
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:40
*
Pastell
nr 590 8451
Pastell
Sekelskifte, 42x36
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/7 16:10:58 | 1 | 100 kr |
| 13/7 18:15:15 | 2 | 300 kr |
| 13/7 18:28:04 | 1 | 200 kr |
| 13/7 18:28:27 | 1 | 300 kr |
| 13/7 18:31:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell sekelskifte vattenfärg
-
6579 Färgkrita
Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:42 -
4454 Pastell
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, da..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:07 -
6007 Pastell
Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:57
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:40



